Leden 2014

Měsíčník psavce - leden

29. ledna 2014 v 15:13 | Taive |  Ze života psavce
Leden je měsíc mimořádně hektický. Mně se v něm letos podařilo nenechat se vyrazit ze školy a dokonce se dobrat konce semestru se vztyčenou hlavou. Přežila jsem a v únoru snad splaším i trochu času na blog.
Teď tu sladkou hudbu budoucnosti ale na chvilku ztlumím a stručně zrekapituluji, copak se mi v letošním příjemně rozehřátém a rozkvetlém lednu přihodilo na poli psavském a čtenářském.

Velká čtecí výzva a jiná předsevzetí

8. ledna 2014 v 21:19 | Taive |  Ze života psavce
(Upozornění - Neberte tento článek jako novoroční, koneckonců Nový rok už máme jaksi týden za sebou. Spíš se jedná o příznak porodních bolestí tohohle blogu.)

Jsem ten typ člověka, který si předsevzetí zásadně a nikdy nedává. Žiju v duchu hesla: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří, ať máš dva dny volna." Největší cnost, ke které jsem se dopracovala, je upřímnost sama k sobě. Vím, že nejsem schopná dodržovat termíny a předem dané regule a nesnažím se tedy takovými hloupostmi zbytečně zatěžovat. Na druhou stranu, když už člověk něco dělá, měl by do toho jít s vervou. A ta se jen těžko udržuje, pokud za sebou nevidíte hmatatelné výsledky. Takže jsem se v rámci sebemotivačního programu a "výcvikového plánu" tohohle mladičkého blogu rozhodla své zásady nonšalantně přehlédnout a vytyčit si pár výzev pro rok 2014.

Sborník literární soutěže New weird - Sladké sny

6. ledna 2014 v 11:19 | Taive |  Četla jsem

Literární soutěž New weird je unikátním počinem Kateřiny Andrlové alias Sussanach, která ji na svých stránkách pořádá již třetím rokem. Jediné české klání amatérských povídek v tomhle zvláštním mladém žánru fantastiky právem získalo pozornost i ze strany nakladatelů a kritiků a tak se o letošních Vánocích objevil na stránkách Sardenu sborník vítězných prací z uplynulých dvou let, (můžete si ho tu stáhnout a nebude vás to ani nic stát) v krásné obálce Petry Slovákové. Organizátorce soutěže a všem úspěšným soutěžícím nezbývá, než pogratulovat, a ponořit se mezi mutanty, nemrtvé, živé stroje, kouzelníky a homunkuly do podivných a čarovných světů.

DeviantArt, nekonečná studnice talentu a nápadů

5. ledna 2014 v 17:34 | Taive |  Inspirace z webu
Deviantart zná asi každý. Každý taky ví, že se tu dá narazit na talentované lidi s nekonečnou představivostí a snad bohy posvěcenýma rukama. Já bych se s vámi chtěla podělit o své nadšení z některých z těchto talentovaných bytostí, jejichž nápady mě fascinují a inspirují, nejen v mém psacím úsilí. A protože právě inspirace je to hlavní, co já osobně na těhle stránkách hledám, pojmu tenhle článek (nebo spíš krátkou propagační zprávu) jako malé okénko pro všechny podnikavce na poli fantasy, sci-fi a hororu, ať už píšou, malují, hrají hry na hrdiny, nebo svými rozlítanými myšlenkami tvoří cokoli jiného ve vzdálených světech.