DeviantArt, nekonečná studnice talentu a nápadů

5. ledna 2014 v 17:34 | Taive |  Inspirace z webu
Deviantart zná asi každý. Každý taky ví, že se tu dá narazit na talentované lidi s nekonečnou představivostí a snad bohy posvěcenýma rukama. Já bych se s vámi chtěla podělit o své nadšení z některých z těchto talentovaných bytostí, jejichž nápady mě fascinují a inspirují, nejen v mém psacím úsilí. A protože právě inspirace je to hlavní, co já osobně na těhle stránkách hledám, pojmu tenhle článek (nebo spíš krátkou propagační zprávu) jako malé okénko pro všechny podnikavce na poli fantasy, sci-fi a hororu, ať už píšou, malují, hrají hry na hrdiny, nebo svými rozlítanými myšlenkami tvoří cokoli jiného ve vzdálených světech.


Takže, začínáme.
Potřebujete prostředí města budoucnosti, chrámu temných bohů nebo vzdálené planety? Zkuste se kouknout k Jordanu Grimmerovi, Klausi Pillonovi, či Titovi Lunterovi. Snová města i obydlí ve všech barvách duhy tvoří i Wang2dog a Flaviobolla

Pokud sháníte spíš portréty lidí i nelidí, roztomilosti a podivnosti, naleznete je u Randise a Mika Azevedy
Inspiraci pro vzhled svých fantasy hrdinů můžete najít i tady - Depingo; Devburmak; Rhineville - Hlavně nad Rhinevillovými scénami mi zůstává rozum stát.
Draci, grifové, démoni a ti ostatní se zabydleli u Sandary. Manzanedo a Capprotti, to jsou zas potvory i hrdinové hezky u sebe.
Pro milovníky dálného východu i jiných dálných světů maluje Jake Murray, zatímco starými Britskými ostrovy se inspiruje SWKerr.
Scenérie i výjevy z každodenního života ve vzdálených světech, to je parketa Wildweasel339. daRoz na to jde dramatičtěji a krvavěji ve svých bitevních scénách z žánru sci-fi i fantasy v nádherných temných barvách.
A SidharthChaturvedi, to je fantastická všehochuť včetně aristokratického Pikachu.

Pro fanoušky některých známých fantastických sérií a světů je tu taky z čeho vybírat. Já volím podle vlastních preferencí, takže pravidelně zavítám k Justanorovi pro postavy ze Zaklínače (jeho Ciri i Yenefer jsou prostě úžasné). Marc Simonetti potěší hlavně fanoušky Zeměplochy a Písně ledu a ohně, ale rozhodně nejen je. Jestli máte rádi Warhammer, zkuste Art of just a man. Pokud je vaší krevní skupinou spíš Warcraft, pak Kerembeyita.

A jestli pátráte po inspiraci z našich luhů a hájů, zkuste třeba Siwu. Tahle neobyčejně šikovná studentka umělecké školy a blogerka rozhodně stojí za virtuální návštěvu.

Já čmárat neumím. Sice mě to sem tam chytne, ale výsledky nestojí za publikování, takže mého "umění" se na žádných podobných stránkách nedočkáte. Buďte rádi, děcka.
Mějte se krásně a užívejte zimu, co nejpříjemněji.

Taive
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama