Měsíčník psavce - leden

29. ledna 2014 v 15:13 | Taive |  Ze života psavce
Leden je měsíc mimořádně hektický. Mně se v něm letos podařilo nenechat se vyrazit ze školy a dokonce se dobrat konce semestru se vztyčenou hlavou. Přežila jsem a v únoru snad splaším i trochu času na blog.
Teď tu sladkou hudbu budoucnosti ale na chvilku ztlumím a stručně zrekapituluji, copak se mi v letošním příjemně rozehřátém a rozkvetlém lednu přihodilo na poli psavském a čtenářském.Ve volných chvílích urvaných škole ze spárů se mi podařilo dopsat, zredigovat a nechat si svými betačtenáři řádně zdrbnout své veledílo do Vidoucích. Všem těm, kteří si mým inkoustovým dítkem nechali dobrovolně ničit nervy, tímto z celého srdce děkuji. Jsem připravena odeslat ho do zlého soutěžního světa. Sbohem a šáteček. Mimochodem, tuhle soutěž doporučuji všem, kdo touží po opravdovém zhodnocení svých vrcholných dílek. Vedle soutěže O dračí řád a soutěže New weir je, pokud vím, jediná v Čechách, která poskytuje soutěžícím slovní hodnocení. Já z něj už teď mám preventivně slabý tik do pravého oka.
Nuadské povídky ležely chudinky tak trochu ladem. Nicméně připravovaný odlehčený příběh o velekněžce léčitelce Luien se mi úspěšně chýlí ke konci. Pokud posečkáte ještě tak týden, mohla bych mít po revizích a korekturách a snad by se tu "Pod ochranou staré dámy" mohlo konečně objevit. Má celková pisálkovská rekapitulace za první měsíc roku 2014 činí asi 10 000 znaků. No, to není zas úplně špatné. :-)

V lednu jsem taky trochu nakupovala. Mou knihovničku obohatily hned čtyři exempláře. U Daletth na blogu jsem ulovila dva kousky ze soukromého antikvariátu této fantazácké dámy. Konkrétně starého známého Čaroděje Zeměmoří Ursuly Le Guin a první díl Zámku a klíče od Joe Hilla, ze kterého by mohl mít radost především můj s komiksy se přátelící bratříček. Spolu s Pevností jsem si pořídila Děti plástve od Josefa Pecinovského a vyrazila pro dotisk úspěšného Mycelia Vilmy Kadlečkové. Jakmile se v únoru zbavím akutního zavalení skripty, chystám se nové chody spořádat a ty nejchutnější vám samozřejmě doporučit.

Mé divácké pozornosti dominoval jednoznačně... (prosím o fanfáry)... Sherlock! Ano, propadla jsem jámám pekelným, téhle závislosti se asi jen tak nezbavím. Třetí série byla... zvláštní, hodně zvláštní, ale rozhodně ne špatná. Chystala jsem se ztropit pro vás nějakou tu recenzi, jenže času bylo málo a popravdě, tenhle seriál je záležitost tak propracovaná a komplexní, že i když se na jeden a ten samý díl dívám počtvrté, stále objevuji nové, zajímavé detaily a postřehy. Proto by mi přišlo jako velká škoda, házet sem něco narychlo sesmoleného a radši si dám ještě trochu času na přípravu (i když je mi jasné, že pak už po té recenzi asi ani pes neštěkne :-D). Z nových seriálů jsem zaregistrovala zajímavě se rozjíždějící sci-fi Helix. V únoru se pak těším především na druhou sérii historizujících Vikingů. Také jsem konečně viděla dvojku Hunger games, na které jsem se nedostala do kina. Ta absence velkého plátna mě mrzí, pokračování trochu pubertální dystopické sci-fi konečně dospělo a já zjistila, že absolutně zbožňuju ústřední dvojici. No, třeba se taky dočkáte nějakého komplexnějšího zhodnocení v samostatném článku.

Z neurózy nad studiem kognitivní psychologie jsem se zcela povrchně vrhla i na umění výtvarné (což u mě nikdy nedopadá dobře.) Tentokrát to schytala chudinka Evelyn. Její portrét vyvedený mou amatérskou pahnátou přicvaknu ke svým povídkám nejspíše během příštího týdne.

A to je ode mě za leden 2014 opravdu všechno. Přeju vám ať se vám po celou letošní zimu daří co nejlépe, ať vás tetka inspirace zahrnuje svojí přízní a máte čas a energii na vše, po čem toužíte. Já se ozvu zas v únoru.

Taive
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hakuka Hakuka | Web | 30. ledna 2014 v 19:14 | Reagovat

Mě kousne Dračí řád, tebe Vidoucí a nadšení z psaní nás přejde obě. :-D
Už vidím, jak se ta energie do psaní, práce a čtení zase někam vypaří se začátkem semestru. Ne, vlastně nevypaří. Tentokrát ta mrcha neuteče! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama