Velká čtecí výzva a jiná předsevzetí

8. ledna 2014 v 21:19 | Taive |  Ze života psavce
(Upozornění - Neberte tento článek jako novoroční, koneckonců Nový rok už máme jaksi týden za sebou. Spíš se jedná o příznak porodních bolestí tohohle blogu.)

Jsem ten typ člověka, který si předsevzetí zásadně a nikdy nedává. Žiju v duchu hesla: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří, ať máš dva dny volna." Největší cnost, ke které jsem se dopracovala, je upřímnost sama k sobě. Vím, že nejsem schopná dodržovat termíny a předem dané regule a nesnažím se tedy takovými hloupostmi zbytečně zatěžovat. Na druhou stranu, když už člověk něco dělá, měl by do toho jít s vervou. A ta se jen těžko udržuje, pokud za sebou nevidíte hmatatelné výsledky. Takže jsem se v rámci sebemotivačního programu a "výcvikového plánu" tohohle mladičkého blogu rozhodla své zásady nonšalantně přehlédnout a vytyčit si pár výzev pro rok 2014.


Předně se hodlám co nejaktivněji zapojit do pár po síti šířených projektů. Takováto blogová dítka si tu zatím hrají na mém virtuálním písečku dvě. Snad se mi má péče o ně bude dařit a třeba brzy přibydou i další.


Přečíst 10 různých knih z různých sérií
Přečíst 10 knih z mé knihovničky (koupených před rokem 2014)
Přečíst 5 knih v angličtině
Rozečíst 3 nové knižní série
Přečíst 10 knih, na jejichž obale převládají tyto barvy:
1. Bílá
2. Žlutá/oranžová
3. Růžová
4. Červená
5. Modrá
6. Zelená
7. Černá
8. Šedá
9. Hnědá/zlatá
10. Fialová
Přečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě (pro každé písmeno jedna kniha)
Přečíst knihy 5 autorů různých národností
Přečíst knihy 5 autorů, které jsem podosud nečetla
Přečíst 5 různých knih, jejich název obsahuje:
1. Jedno slovo
2. Dvě slova
3. Tři slova
4. Čtyři slova
5. Pět slov

Velká čtecí výzva pro rok 2014 je výtvorem Nikki Finn a já se o ní dozvěděla z článku Daletth. Nutno říct, že je to dril krutý a krvavý a já si vůbec nejsem jistá, že z toho boje vyjdu nakonec se vztyčenou hlavou. Nicméně vztyčená hlava při vrhání se do boje se taky počítá, takže mi držte palce, ať se mi tou knižní záplavou daří prokousávat. Své výsledky zde budu průběžně ventilovat.

Pro letošek se ale hodlám, co se četby týče, orientovat především jedním určitým směrem a to k Temnářčinu projektu.


Je chvályhodný a já pevně a optimisticky doufám, že i co nejvíc smysluplný a změny přinášející. Bylo by to potřeba. Můj výhled na nové položky v mé knihovničce pro tenhle rok už rozhodně mění.
Samozřejmostí budou recenze zdolaných knížek z prvního i druhého projektu.

No a teď se přemístěme k mé vlastní tvorbě.
Ještě nevím, jak přesně se mi to povede skloubit, nicméně jsem se zařekla, že se tento rok projevím jako bláznivý potulný rytíř bez bázně a hany a vyrazím do boje s literárními soutěžemi. Protože mám velký zájem na tom, se ve svém bojovém umění ohánění se perem, jež je mocnější meče (no dobře klávesnicí), co nejvíc zlepšovat, vybrala jsem si předně ta soutěžní klání, která poskytují zpětnou vazbu. Tedy, vyskytne-li se na těchto stránkách některý z porotců Vidoucích, New weird nebo Dračího řádu, srdečně jej tímto zdravím a pokorně se přiznávám k úmyslu svěřit mu v budoucnu do spárů některé z mých rodících se dítek (aktuálně tento děsivý osud hrozí povídce do Vidoucích).
Zároveň bych samozřejmě ráda pokračovala ve značně volném povídkovém cyklu z Nuady a jeho publikování tady na blogu. Vám, čtenářům těchto stránek, tedy svěřuji věc stejně důležitou, jako jsou mé ambice a zavařené mozkové závity, mé do papíru vydatlené srdce.


Uvidíme, jak mi to vše půjde od ruky a zda se časem odvážím naložit si třeba i něco navrch.


Prozatím se mějte krásně a plňte si své sny, literární i jiné.


Taive
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 16. ledna 2014 v 10:27 | Reagovat

Pozdrav tímto přijímám a zdravím nazpět.

2 taive taive | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 22:00 | Reagovat

Děkuji. Je mi ctí :-).

3 Hakuka Hakuka | Web | 23. ledna 2014 v 3:52 | Reagovat

První výzva zní... děsivě. A taky jako hodně hodně knížek, co se bude špatně shánět. :-D Ale asi je fajn, že se člověk dostane ke spoustě knih, které by ho jinak nenapadlo číst.
Ta druhá se mi líbí. Nechceš si rozpůlit můj seznam literatury na tenhle semestr? Ty dáš půlku, já dám půlku a já pak budu u zkoušky předstírat, že jsem to přečetla všechno. :-D

4 taive taive | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 14:44 | Reagovat

A já budu sedět na lavici jako malý hodný skřítek a tvářit se nevinně a neviditelně :D Hele, to zní jako celkem sranda, do toho bych snad i šla :-D Vyměním za půlku statistiky a psaní poznámek na neurologii (ten chlap strašně mele!) ;-)

5 hakuka hakuka | 25. ledna 2014 v 21:16 | Reagovat

Hele nejsem si jistá, jestli bych ti tam byla co platná. Možná jako ten zapisovač, i když neudržím dlouho pozornost, pokud mě to nezajímá. Hodinu a půl blábolů nedávám. :-D
A na statistiku bych ti byla teda asi na pořádný prd. Nedala bych se použít ani jako kalkulačka. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama