Ze života psavce

Měsíčník psavce - leden

29. ledna 2014 v 15:13 | Taive
Leden je měsíc mimořádně hektický. Mně se v něm letos podařilo nenechat se vyrazit ze školy a dokonce se dobrat konce semestru se vztyčenou hlavou. Přežila jsem a v únoru snad splaším i trochu času na blog.
Teď tu sladkou hudbu budoucnosti ale na chvilku ztlumím a stručně zrekapituluji, copak se mi v letošním příjemně rozehřátém a rozkvetlém lednu přihodilo na poli psavském a čtenářském.

Velká čtecí výzva a jiná předsevzetí

8. ledna 2014 v 21:19 | Taive
(Upozornění - Neberte tento článek jako novoroční, koneckonců Nový rok už máme jaksi týden za sebou. Spíš se jedná o příznak porodních bolestí tohohle blogu.)

Jsem ten typ člověka, který si předsevzetí zásadně a nikdy nedává. Žiju v duchu hesla: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří, ať máš dva dny volna." Největší cnost, ke které jsem se dopracovala, je upřímnost sama k sobě. Vím, že nejsem schopná dodržovat termíny a předem dané regule a nesnažím se tedy takovými hloupostmi zbytečně zatěžovat. Na druhou stranu, když už člověk něco dělá, měl by do toho jít s vervou. A ta se jen těžko udržuje, pokud za sebou nevidíte hmatatelné výsledky. Takže jsem se v rámci sebemotivačního programu a "výcvikového plánu" tohohle mladičkého blogu rozhodla své zásady nonšalantně přehlédnout a vytyčit si pár výzev pro rok 2014.
 
 

Reklama